"Sorunlar bitmez,
Çareler tükenmez"


Medyum Recep Kaplan
İnsanların en hayırlısı
İnsanlara en çok faydalı olandır.
Hadis-i Şerif
Recep Kaplan, ''Türkiye'de İlk Vergi Mükellefi'' olan Medyum'dur
Ümitsizseniz Ümit Sizsiniz

Behcet Necatigil
Bizim kudretimizin ulaştığı yerlere onların hayalleri bile ulaşamaz.
Fatih Sultan Mehmed
"İnsan Yenilince değil; Pes edince Kaybeder"
Medyum Recep Kaplan
İmkansız olan nedir bilirmisiniz?
Ben yapamam dediğiniz herşey.
Medyum Recep Kaplan

Mail Adresimiz recepkaplan@recepkaplan.net

YENİLENİYORUZ.....

Lütfen Websitemizde gördüğünüz eksiklerimizi bize bildiriniz...

Türkiye'nin En Kapsamlı Gizli İlimler Sitesi... Çok Yakında Sizlerle...

Dünyaca Ünlü Medyum Recep Kaplan Köşe Yazılarıyla Çok Yakında Sizlerle...

Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Medyum'luk Sitesi... Yeni Yüzüyle Çok Yakında Yayında...

Web sitemiz Yenileniyor... Çok Yakında Aktif Olarak Yayındayız....

Galeri Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor...

Rüyalar ve Rüya Tabirleri Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor...

İsimler Sözlüğü ve İsimname Bölümümüzde Çalışmalar Devam Ediyor...

Burçlar Bölümümüz Tamamlandı...

Gizli İlimler Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor.

''WEB SİTEMİZ YENİLENİYOR''

Büyü Çeşitleri

Sevgili okuyucularım...

"Kork Allah (c.c) tan korkmayandan" diye güzel bir Atasözümüz vardır. Eğer kişinin Cenab-i Allah'tan korkusu yoksa yapanda, yaptıranda Yedi büyük günahtan biri olan büyü yapmayı yada yaptırmayı göze alıyorsa Büyünün Yüzlerce Çeşidi vardır. Ama  ben burada Çeşitlerini ve yapılış şekillerini anlatıp günaha girmeyeceğim. Şunu açıkca belirtmek istiyorumki bir insanın saçının telinden tırnağının ucuna kadar aklınıza gelen tüm uvuzları hatta kullandığı eşyalar giysiler yediği içtiği her şeyle o kişiye büyü, sihir yapmak mümkündür.

Halk arasında Ak büyü, kara büyü, sevgi muhabbet büyüsü, ayırma büyüsü, birleştirme büyüsü, papaz büyüsü, kilit büyüsü, sabun büyüsü, ölüm büyüsü, başarı büyüsü, başarısızlkık büyüsü, gibi onlarca büyü ismi ve çeşitleri bilinmektedir.

Hepsi doğrudur önemli olan Büyünün isminin ne olduğu çeşidinin ne olduğu değil içeriğidir. İçerik itibariylede Büyü çok günah ve tehlikelidir.

Bazı internet sitelerinde ve Gizli İlimler Medyumluk yada Cinci hocaların web sitelerinde  aşağıda örneklerini vereceğim büyü çeşitleri mevcuttur. Bunların hiçbirinin gerçekle yakından uzaktan alakası yoktur. Birde önemli bir husus varki söylemeden geçemeyeceğim mesela Ak Büyü derler ve bunun hayra yapıldığını iddia ederler amaç ne olursa olsun Şer olan birşeyden hayır beklenmez Cenab-i Allah'ın Ayetle yasakladığı günah, haram kıldığı bir şeyden medet ummak kafirliktir.

Not : Yazımın aşağıda okuyacağınız bölümü  bölümü internetten derlenmiş olup Medyum Recep Kaplan ile hiçbir ilgisi yoktur sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

Büyü Çeşitleri

1- Sempatik Büyü
a) Taklit Büyüsü (homeopatik maji)
b) Temas Büyüsü (kontajiyöz maji)
2- Ak Büyü (pozitif maji)
3- Kara Büyü (negatif maji)
4- Aktif Büyü
5- Pasif Büyü  

"Taklit Büyüsü" ne hemen her toplumda rastlamak mümkündür. Bu hoşa gitmeyen birinden onun zararsız hale getirilmesi için, yapılan bir büyüdür. Bu büyüde kişinin resmi ya da çamur veya balçıktan yapılmış figürü kullanılır. Bu büyü için değişik toplumlarda, değişik yöntemler kullanılmaktadır. Örneğin ; Peru yerlileri kişinin resmini yapıp onun geçeceği yol üzerinde yakarlarken, Malaya'da da kişinin tırnak, saç, kirpik, kaş, tükürük gibi şeyleri alınır ve ona benzeyecek bir şekilde balmumundan yapılan figürüne yapıştırılarak, yedi gecede onu eriterek büyüyü gerçekleştirirler. Amerika yerlilerinde, ağaçtan bir figür yapılarak bu işlem gerçekleştirilir. Polinezya halklarında ise, büyü yapılacak kişinin elbiselerinden bir parça alınarak, herhangi bir mezarın üstüne bırakılır.

"Temas Büyüsü" adından da anlaşılacağı gibi, birbirleriyle temas halinde bulunan ya da yanyana iş görmeyi amaçlayan, bu gibi şekillerin yaratılması gerçekleştirildiğinde, istenilen durumların her zaman aynı kalacaklarına inanılan bir büyüdür.

"Aktif ve Pasif Büyü" iradenin kuvvetlendirilmesiyle psişik alanda yaşama şekline sahip olmayı ve bunlar için dua, beddua ve çeşitli büyü formüllerini bilmeyi gerektiren büyü şekline aktif büyü denir. Pasif büyü ise, aktif, zararlı ve kötü dış etkenleri uzaklaştırmayı, bunların zararlarından kaçma ve bunlara karşı yapılan savunmaya denir.

"Ak Büyü" ; Yapan ve yapılan için hayır teşkil eden büyüye denir. Bu büyüde amaç, insanların, toplumların iyilikleri, tabii afetlerin önlenmesi gibi durumların gerçekleşmesini sağlamaktır. Ak büyü, dua ile , kurban ve din adamlarının yardımlarıyla yapılır. Bunu herkes kabul etmez ya da herkes yapmaz.

"Kara Büyü" ise, kötülük amacı güdülerek yapılan büyüye denir. Ak büyünün tersine kara büyü, insan sağlığından tutun da, hayvanlara, mala mülke, eve barka hatta bir takım doğa olaylarından menfaate kadar, her şey için yapılır. Bu tip büyüyü yapanlar, eski zamanlarda ateşlerde yakılırlar, yapılmasına aracı olanlar ya da yaptıranlar ise çok ağır cezalar, işkenceler hatta ömür boyu hapislerle cezalandırılırdı. Halkların da bu büyüyü yapanları hoş karşılamadığı ve bunları yapanlara pek sıcak bakmadıkları öteden beri bilinmektedir. Kara büyüde en yaygın olarak yapılan Dil Bağlama, Uyku Bağlama, Erkekliği Bağlama büyüleridir. Bu büyü çeşidi Babilliler tarafından yayılmış, daha doğrusu İslamiyet'e onlar tarafından geçmiştir. 

Seçme Hadisler ve Sözler
Efendimiz Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki : Allah Teala hazretleri bir kulun hayrını diledi mi ölümünden önce salih amel işlemede muvaffak kılar? (Tirmizi, 2134)
Her An'ımız Bir Dua
''Allah'ım! Bu günde rahmetinle bani kapla; bu günde bana iyi amelleri yapmak için tevfik ve kötü amellerden korunma gücü lütfeyle ve beni şüphe ve suç unsuru addedilebilecek şeylerin karanlığından temizle; ey mümin kullarına merhametli olan (Rabb'im)!''
Recep Kaplan İletişim
Ofis Adresi:
Uğur Mumcu Caddesi No: 77/10
G.O.P / Çankaya / Ankara / Türkiye
0 312 447 45 45 (pbx)