"Sorunlar bitmez,
Çareler tükenmez"


Medyum Recep Kaplan
İnsanların en hayırlısı
İnsanlara en çok faydalı olandır.
Hadis-i Şerif
Recep Kaplan, ''Türkiye'de İlk Vergi Mükellefi'' olan Medyum'dur
Ümitsizseniz Ümit Sizsiniz

Behcet Necatigil
Bizim kudretimizin ulaştığı yerlere onların hayalleri bile ulaşamaz.
Fatih Sultan Mehmed
"İnsan Yenilince değil; Pes edince Kaybeder"
Medyum Recep Kaplan
İmkansız olan nedir bilirmisiniz?
Ben yapamam dediğiniz herşey.
Medyum Recep Kaplan

Mail Adresimiz recepkaplan@recepkaplan.net

YENİLENİYORUZ.....

Lütfen Websitemizde gördüğünüz eksiklerimizi bize bildiriniz...

Türkiye'nin En Kapsamlı Gizli İlimler Sitesi... Çok Yakında Sizlerle...

Dünyaca Ünlü Medyum Recep Kaplan Köşe Yazılarıyla Çok Yakında Sizlerle...

Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Medyum'luk Sitesi... Yeni Yüzüyle Çok Yakında Yayında...

Web sitemiz Yenileniyor... Çok Yakında Aktif Olarak Yayındayız....

Galeri Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor...

Rüyalar ve Rüya Tabirleri Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor...

İsimler Sözlüğü ve İsimname Bölümümüzde Çalışmalar Devam Ediyor...

Burçlar Bölümümüz Tamamlandı...

Gizli İlimler Bölümümüzde Çalışmalarımız Devam Ediyor.

''WEB SİTEMİZ YENİLENİYOR''

Hipnozun Faydaları Zararları

Hipnozun Yararları ve Zararları

Hipnozla ilgili yayınların artmasından sonra konuya merak saran herkes hipnoz yapmaya başlamıştır. Özellikle öğrenci gurupları arasında falcılık, ruh çağırma(!) ve hipnozla ilgilenenler çoğalmıştır. Bilgi, beceri ve deneyim kazanmadan yalnızca bir hevesle bu tür işlere girenlerin elinde hipnoz, çocukların ellerindeki silah ve bombalar kadar tehlikelidir. Emin olmayan ellerde hipnoz, bir sahne gösterisinden ileriye gidemez ve tehlike saçmaya devam eder.

Hipnoz, bilinmeyen ve görülmeyen paralel evrenlere açılan bir kapıdır. Bir kimse, sırlarla dolu bu evrenlere bir kez girmeyegörsün, realiteler dünyasına bir daha gelmek istemez ve gelmek için de bir çaba göstermez. Çünkü akıl ve mantık dışı hayal ettiği her durum orada gerçek olarak karşısına çıkar. Ayrıca cin ve şeytanların cirit attıklar bir arenaya da hipnozla girilir. Bu boyutlardan olumsuz yönde etkilenmeden kurtulmak bir şans olmalıdır.
Reenkarnasyon konusunda az da olsa hipnozun tehlikelerinden söz etmiştik. Burada bu tehlikeyi biraz daha açmak istiyoruz.
Hipnoza sokulan birçok kimse, yanlarında kendilerini korumak için geldiğini söyleyen bir kişinin belirdiğini haber vermişlerdir. Cin ve şeytanların tuzaklarını bilmeyen hipnozcular ve denekleri, bu tür sözlere çabucak kanarak, koruma amaçlı geldiğini söyleyen kişiyle sohbete başlarlar. Sohbet, koyulaştıkça gizem kazanır ve zamanla yaptırıcı yönergelere dönüşür. Derken bir yığın yanlış bilgi ve yaptırımların yer aldığı bildiriler ortaya çıkar. İşte size taraftar bulan bir ruhçuluk tarikatı daha. Bu yolla dinini, imanını ve aklını kaybetmiş çok kimseler biliyoruz.
Hipnozun Beyin Üzerindeki Olumsuz Etkileri
Hipnoz beyin taramalarında kullanılan bir yöntemdir. Beyni eskiye döndürerek geçmişi hatırlatma yoluyla sorunların derinine ve kaynağına inilebilir.
Sigara içmeyi durdurmak, bazı ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılmak gibi faydaları vardır. Basit bir gevşeme ve uzman bir doktor ile bu sağlanır. Fonda hafif bir klasik müzik eşliğinde hastaya telkin verilir ve olmak istediği koşulları hayal etmesi sağlanır.

Böylece zihin rahatlar ve sorunların kaynağı ile birlikte nasıl çözüm bulunacağı ortaya çıkar. Akıl hayal zihin üçlemesi burada rol alır. Konsantre için beyin dış kaynaklara kapatılır ve etkisi % 100 görülür. Çalışmanın lideri Dr William McGeown, psikoloji bölümünde öğretim görevlisidir.
Hipnozun faydaları şu konularda etkilidir. Sigarayı bırakmak. kilo dengesini korumak, kilo vermek, stres kontrolü, konuşma becerilerini geliştirmek, utangaçlığı yenmek, fobileri yenmek, büyük acıların hafifletilmesi, tıbbi operasyonlarınyapılması, özgüven artışı, endişe, kaygı ve utangaçlığı azaltmak, fobileri yenmek, öğrenme kapasitesini artırmak, tıpta ameliyatlarda, ağrıların azaltılmasında ve alerjik bazı rahatsızlıkların tedavisinde.

Hangi Hastalık,Rahatsızlık ve Sorunlarda Hipnoz Kullanılır?

Hipnoz düşüncelerinizi değiştirmede, davranışlarınızı yönlendirmede ve zihninizi kullanarak vücudunuzu kontrol etmede kullanılır.Aslında hipnozun günlük hayatta kullanılmadığı yer yok gibidir.Yeter ki hipnozu öğrenip kullanalım.
 
Analitik ve klinik hipnozun kullanıldığı yerler şunlardır.
 - Kekemelikte,
- Depresyonda
 - Sosyal fobide,
- Tiklerde,
- Gece alt ıslatmalarda, (enurezi ve enkoprezi)
 - Psikojenik ağrı bozukluklarında,
- Şişmanlıkta
- Aşırı Yeme
 - Anoreksiya,Blumia (yeme bozukluklarında),
- Bağımlılıklarda (alkol, sigara,uyuşturucu,kumar)
- Panik ataklarda,
- Fobilerde, (Karanlık,kapalı yer,dişçi,deniz,yükseklik vb.)
 - Konversiyon bozukluklarında (Psikolojik nedenli bayılma nöbetlerinde).
 - Travma sonrası Stres Bozukluklarında,
 - Psikolojik Bellek Kayıpları (Dissosiyatif Amnezi)
 - Uyku Bozukluklarında
 - Diş sıkmada,
 - Psikosomatik rahatsızlıklarda,
 - Konversiyon türü baş ağrılarında,
- Cinsel İşlev Bozukluklarında (erken boşalma,ereksiyon olamama, vajinusmus)
 - Firijit,Kadının cinsel uyaranlara rağmen tatmin olamaması,
 - Hastalık hastalığında,
- Dissosiyatif bozukluklarda (çoğul kişiliklerde, geçici hafıza kayıplarında),
- Tırnak yeme alışkanlıklarında,
 - Obsesyon,
 - Kişilik Bozukluklarında alexithymia ve şizoid kişilikte.
 - Psikolojik nedenli titremelerde,
- Okuma bozuğu
 - Borderline (sınırda kişilik bozukluğu)
 - Saç,kaş,bıyık yolma rahatsızlığında
 - Kronik fiziksel ağrıları gidermede.
 - Anestezi yapmaksızın diş tedavisinde, cerrahi ameliyatlarda, dişçi korkusunda,
- Ağrısız,acısız doğumda,
- Astımda,
 - Trigeminal nevraljide.
 - Asabi tansiyonda,
 - Allerjik deri hastalıklarında.
 - Sedef hastalığında.
 - Siğillerin tedavisinde,
 - Migrende,
- Astımda,
- Kanser ağrılarını azaltmakta,
- Cilt döküntülerinde,

Konuşma becerilerini geliştirmede, Özgüveni arttırmada, Cinsel gücü artırmada Çocuklara yönelik konularda, Okul başarısızlıklarında, Sınav kaygısında, Telepatik iletişim kurmada, İçsel yaşama-ruhsal bağlantılara ulaşmada

Ağrı ve Hipnoz

En zor ağrılarda bile aktivitesi kabul edilen hipnozun, ağrıları iyileştirmede son derece başarılıyla kullanılıyor.
 
a- migren ağrılarında
 
b- ağrısız doğumda
 
c- trigeminal nevraljide
 
d- anestezide
 
e) fibromiyalji
 

Sigara ve Hipnoz

Sigara bir alışkanlık bozukludur. sigara alışkanlığını hem psikolojik kademede hemde fizyolojik kademede ortadan kaldıran en etkili yöntem hipnoz ve hipnoterapidir. sigara alışkanlığını bireyler kendi kendine de bırakabilirler. ancak her birey yardım almadan sigara bırakma konusunda başarı belirten olamaz. işte bu noktada hipnoz ve hipnoterapi ile sigaraya son verebilirsiniz. sigara bırakırken rastlanan en önemli sorunlardan biri kilo alma diğeri ise sinirlilik ve asabiyettir. ancak hipnoz ile sigara bırakırken bu sorunlarla uğraşmayacaksınız. yani kendinizi neşe ve huzur içerisinde hissederek normal beslenme alışkanlığınızı sürdürerek sigarayı bırakabilieceksiniz. bunun için lazım olan tek şey ''sigarayı bırakmayı gerçekten istemektir''. ülkemizin saygın bilim dergisi, bilim teknik dergisinde '' hipnozun sigara bıraktırmak için geliştirilmiş pekçok bilimsel metoda oranla çok daha etkili olduğu belirlendi. '' denilmektedir. (bilim teknik dergisi şubat 1993, s. 110 )
 
genel bir kural vardır, tıpta asla yüzde yüz yoktur. ancak bu yöntemin başarı oranı diğer sigara bıraktırma yöntemlerine göre daha yüksektir. çünkü kişiyi sigara içmeye yönelten şartlanmalar, sadece hipnozla ortadan kaldırılabilir. kişi bırakmayı ne kadar çok diliyorsa başarı belirten olma oranı o derece yüksektir. hipnoz olayı beyinde ve bilinçaltında çözen tek yöntemdir.

Kilo ve Hipnoz

Beslenme bilincimiz ve damak tadımızda bilinçaltındaki düşünce kalıplarımız tarafından yönetilir. ama hipnoz yöntemiyle bilinçaltımızdaki düşünce ve davranış kalıpları değiştirilerek yerine istenilen kalıplar konabilir. kilo almak ve kilo vermek en basit mantıkla; vücuda alınan yiyecek miktarından daha çok /az enerji harcanması esasına dayanır. hipnoz uygulayarak katı rejim yazılımları uygulaması yapılmamaktadır. hipnoz yöntemi ile zayıflamada ''zihnin doyurulması '' hedeflenir. az oranda yiyecek yiyerek çok oranda tat ve lezzet almak ve daha hızlı doyum noktasına ulaşmak amaçlanır. böylece daha az yiyerek kendinizi neşeli ve doymuş hissederek kilo verebilirsiniz.
 
kiloların oluşmasında genel olarak şu nedenler göze çarpmaktadır.
 
a. altta yatan psikolojik nedene dayalı psikolojik yeme alışkanlığı
 
b. bir takım ilaçların yan tesiri nedeniyle ortaya çıkan kilolar
 
c. organik nedenlerle meydana gelen beslenme kusurları
 
d. ailesel yatkınlık neticesi meydana gelen kilolar
 
e. diğer nedenler
 
Zayıflama konusunda bireylerin istemleri çok mühimdir. zayıflamak isteyen danışan şunları bilmelidir. zayıf ve ince bir bedene sahip olma isteği başarı oranını da o miktarda yükseltecektir. zayıflamak isteyen danışan zayıflama kararını net olarak vermeli, zayıfladığı vakit ne kazanacağını iyi bilmelidir. danışanın zayıf olmakla ilgili kötü anıları var mı ? zayıflık onun için ne anlam söylüyor ? kilolu bir insan olmanın avantajlarını yaşamış mı ? yiyecekler ve içecekler açısından alışkanlığı nasıldır ?

 Psikoloji ve Psikiyatride Hipnoz

 Psikoloji ve psikiyatride hipnoz geniş bir kullanım alanına sahiptir. vakit zaman hipnoz, tedavinin kendisi bazı durumlarda ise diğer bütün yöntemlerin bir parçası ve destekleyicisidir.
 
Psikolojide ve psikiyatride hipnoz: tik, kekemelik, anoreksia nervoza, bulumia nervoza, obesitede, gece idrar kaçırma, sigara - alkol - madde bağımlılığı, depresyon, fobiler, performans anksiyetesi, panik bozukluğu, sosyal fobi, posttravmatik stres bozukluğu, çoğul kişilik bozukluğu, psikolojik bellek kayıpları, psikolojik nedenli bayılmalar, psikolojik ağrı bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, vajinismus, uyku bozukluklarında.

Çocuklarda hipnoz

Hipnoz ile çocukların yaşadığı bazı psikolojik problemleri da ortadan kaldırmak olasıdır.
 
çocuklarda aşağıdaki sorunlarda son derece pozitif neticeler elde edilebilir.
 
a- alt ıslatma (enürezis ), dışkı yapma (enkoprezis )
 
b- korkular (karanlık korkusu, köpek korkusu, yükseklik korkusu, okul korkusu. ... )
 
c- konuşma bozukluğu (kekemelik )
 
d- davranış bozuklukları
 
e- eğitim ve öğrenme sorunları
 
f- uyum problemi (arkadaşlarına, okul ve sınıfına ,kendi iç uyumunu sağlamada )
 
g- parmak emme, tırnak yeme, tik gibi davranış problemleri ortadan kaldırılabilir.

Korku ve Fobilerde Hipnoz

Korku ve fobilerde hipnoz olabildiğince aktif olarak kullanılıyor. seanslar sonunda danışanlar yaşamlarına daha olumlu ve da özgürleşmiş olarak devam etmektedirler. tek yitirilen aylardır belki de yıllardır sahip olunan korkular olmaktadır.
 
Bazı Korkular
 
a- köpek korkusu
 
b- yükseklik korkusu
 
c- karanlık korkusu
 
d- yalnızlık korkusu
 
e- asansör fobisi
 
f- kan fobisi
 
g- gök gürültüsü ve fırtına korkusu
 
h- uçuş korkusu
 
i- sosyal fobi
 
j- belirli seslerden korkma, arılardan ve örümceklerden korkma, farelerden korkma, hayaletlerden korkma, ateşten korkma ,denizden ve yüzmekten korkma...

Eğitim ve Sporda Hipnoz

Eğitimde hipnozun kullanım alanı olabildiğince geniştir. okul korkusu olan ilköğretim öğrencisinden öss sınavına hazırlanan öğrenciye kadar eğitimde pekçok noktada kullanılıyor. sınav stresi ve sınav heyecanında, öğrencinin ders çalışmak istediği halde çalışamadığı durumlarda, konsantrasyon ve dikkati artırmada, motivasyon ve disiplinli çalışma konularında... hipnoz olabildiğince başarı belirten neticeler vermektedir.
 
Öss, oks, kpss gibi sınavlar şu anki eğitim sisteminin neticesi olarak öğrenciler üstünde büyük bir basınç oluşturmakta ve bu basınç da bazı öğrencilerin aşırı strese girmesine, başarı düzeylerinin azalmasına yol açmaktadır. öğrenciler sınav öncesinde ve sınav anında korku, kaygı ve stres nedeniyle, varolan bilgi ve beceri düzeylerinin çok altında bir performans gösterebilmektedirler. öğrenmede kaygının seviyesi çok mühimdir. ders çalışma ve öğrenmede az endişeli olmak veya çok endişeli olmak öğrenmeyi negatif etkilerken; belirli miktarda kaygının varlığı öğrenmeyi pozitif yönde tesirler. olması gereken kaygı seviyesi ise istendik bir durumdur.
 
Bu taktirde öğrencilerin daha başarı belirten olabilmeleri için ders çalışmalarının yanı sıra sınav stresi, motivasyon elde etme ve motivasyonu sürdürme, tertipli ve sistemli çalışma alışkanlığını kazanma, bellek kapasitesi doğrultusunda öğrenme ve öğrendiklerini zihninde saklama, konsantre olabilme, özgüvenini güçlendirme, ve öğrenme hakkında negatif şartlanmaları ortadan kaldırma gibi sorunlarının da çözümlenmesi gerekir. şayet bireyler bu konuda ideal zihinsel performansa ulaşırlarsa sınav öncesi daha rahat şekilde ders çalışabilir ve sınav anında da kendi psikolojilerini denetleyerek gösterebilecekleri en iyi performansı ortaya koyabilirler. korku, kaygı ve stres belli bir düzeyin üstüne çıktığında bireyler iyi bir zihinsel performans sergileyemez. işte bu temelden hareketle şayet öğrenciler sınav öncesinde iyi bir performans göstererek ders çalışırlarsa sınav anında rahat, huzurlu ve sakin bir taktirde kalabilmeyi öğrenirlerse varolan potansiyelini çok daha verimli kullanacağı için daha başarı belirten olacaktır.
 
Sınav başarısının, okul başarısının artırılmasına yönelik olarak uygulanan hipnoz ve hipnoterapi ile şu pozitif değişme ve iyileşmeler oluşmaktadır.
 
- kaygı ve stresin kontrol altına alınması
 
- konsantrasyonu sağlama
 
- dikkati yoğunlaştırma
 
- motivasyon sağlama
 
- öğrenmeyi engelleyen negatif yargıların ortadan kaldırılması
 
- belleğin güçlendirilmesi
 
- sınav anında oluşabilecek kaygıyı kontrol altında tutma
 
- sınav öncesi verimli ders çalışma yollarını aktif biçimde kullanma
 
- özgüvenin artırılması
 
- sınavda vakti verimli kullanma
 
Bu çalışmada hedeflediğimiz nokta, öğrencilerin kendi kapasiteleri dahilinde yapabileceklerinin en iyisini ortaya koyabilmeleri ve sadece sınav için değil bütün hayatları boyunca yararlanabilecekleri bazı bilgi ve becerileri kazanabilmeleridir.
 
kısacası hipnoz ve hipnoterapi ile;
 
- kaygı ve korkudan uzak ders çalışırsınız.
 
- sınav anında konsantre olur. vakti aktif kullanır ve daha aktif bir sınav süreci yaşarsınız.
 
- motivasyonunuz çoğalır ve disiplinli çalışırsınız.
 
- sınavda maximum netice elde etmeniz için bütün potansiyelinizi değerlendirmiş olursunuz.
 
Resim, heykel ve daha pekçok hoş sanatlar alanında uğraşan insanlar için yaratıcılığını geliştirmek ve konsantrasyonlarını artırmak için hipnozun kullanıldığı bilinmektedir.
 
Hipnoz sporda da kullanılıyor. sporda konsantrasyonu ve motivasyonu artırarak, disiplinli çalışmayı sağladığı bilinmektedir. ingiliz futbolcu david beckham' ın hipnoz olarak karşılaşmaya çıktığı basında da yer almıştır. .
 

Seçme Hadisler ve Sözler

Madendeki inciyi aradıkça madensin.Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin.Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi;Neyi arıyorsun, sen osun.
Mevlana
Her An'ımız Bir Dua
''Allah'ım! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoğalt; (dünya ve ahirette) sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bana lütuf ve bağışta bulun; bu günde vesileler arasında sana olan veslilemi yakınlaştır bana; ey ısrarla (yalvaranların) ısrarı kendisini (başkalarıyla ilgilenmekten) alıkoymayan (Rabb'im)!''
Recep Kaplan İletişim
Ofis Adresi:
Uğur Mumcu Caddesi No: 77/10
G.O.P / Çankaya / Ankara / Türkiye
0 312 447 45 45 (pbx)